Unitex - Zakład produkcji zbiorników ciśnieniowych

Zbiorniki retencyjne

ZASTOSOWANIE

Magazynowanie wody pitnej, pozwalające na wyrównywanie powstających okresowo deficytów wody, które najczęściej powstają na skutek niewystarczającej wydajności studni w porównaniu do chwilowego zapotrzebowania na wodę. Zbiorniki równocześnie spełniają dodatkową funkcje zbiorników ppoż.


Karta katalogowa PDF Karta katalogowa - ZBIORNIKI RETENCYJNE


CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA 

Zbiorniki retencyjne typu: ZRU wykonane są z atestowanej stali niskowęglowej. Na konstrukcje zbiornika składa się płaszcz walcowy zamknięty od dołu płaskim dnem, a od góry przykryty stożkowym dachem, w którym znajduje się komin wentylacyjny oraz króciec umożliwiający montaż sondy pomiaru poziomu cieczy. W każdym zbiorniku znajdują się dwa włazy rewizyjne pierwszy w części stożkowej, a drugi w dolnej części walca. Dodatkowo wszystkie zbiorniki wyposażone są w dwie drabinki umożliwiające wejście do wnętrza zbiornika. W skład wyposażenia technologicznego zbiornika wchodzi również wewnętrzne orurowanie z króćcami wychodzącymi na zewnątrz zbiornika.

Wszystkie króćce przyłączeniowe zakończone są kołnierzami na ciśnienie Po=1,0MPa i znajdują się w dnie zbiornika lub w pobocznicy walca, co wymaga uzgodnienia przy projektowaniu i wykonywaniu fundamentu. Szczelność połączeń spawanych sprawdzana jest u producenta metodą penetracyjną. Na życzenie inwestora możliwe jest wykonane technologicznej próby wodnej.

Wykonanie niestandardowe:

Wykonanie ze stali nierdzewnej, zbiorniki w układzie poziomym, większe średnice oraz wysokości, wykonanie zgodnie z założeniami zamawiającego.

Zakład produkcyjny

86-300 Grudziądz
ul. Droga Łąkowa 8
tel. 798 705 891
e-mail: produkcja@unitex.com.pl

Dojazd

Siedziba firmy

80-298 Gdańsk
ul. Radarowa 14A
tel. +48 58 552 51 64
e-mail: unitex@unitex.com.pl

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – tworzenie stron www.
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Unitex Produkcja